Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului.

3 participanți

In jos

[ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului. Empty [ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului.

Mesaj Scris de Arty Lun Iun 20, 2011 9:42 pm

La inceput o sa va spun ce inseamna un favicon. Un favicon este o imagine pe care o poti pune sus acolo unde iti apar mai multe pagini pe care le-ai deschis. Acum va arat un exemplu prin imagine.
Iata un exemplu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iata... v-am spus si v-am aratat ce este un favicon. Iar acum va voi spune cum sa-l schimbati.

Primul pas => Trebuie sa va alegeti o imagine. Ea poate fi de orice marimi pentru ca ea automat se va redimensiona. Eu de exemplu imi aleg aceasta imagine: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Al doilea pas => Intrati in Panoul de administrare.

Al treilea pas => Intrati la General.

Al patrulea pas => Intrati la Forum => Configurare.

Al cincilea pas => Schimbati linkul de imagine la Favicon-ul forumului.

Sper va fi de folos. Tutorial realizat de Arty. Numai bine.
Arty
Arty

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 9

Sus In jos

[ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului. Empty Re: [ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului.

Mesaj Scris de Mr.Gassy Sam Sept 03, 2011 3:00 pm

E cam simplu, dar ma rog, bravo pentru munca depusa Tongue
Mr.Gassy
Mr.Gassy

Credite Credite : 10

Sus In jos

[ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului. Empty Re: [ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului.

Mesaj Scris de JoinT Vin Sept 12, 2014 1:58 am

eu nu am putut pune link-ul ala dc ?
JoinT
JoinT

Credite Credite : 0

Sus In jos

[ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului. Empty Re: [ForumGratuit]Cum schimbi faviconul forumului.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum