Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum credeti ca va arata viitorul?

+5
alinboss52
maya
Ratoone
Aℓℓε
Sakana
9 participanți

In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de Sakana Joi Dec 09, 2010 3:30 am

Cum credeti ca va arata viitorul? Povestiti umpic cum credeti ca vor arata oamenii, masinile, casele, etc scrieti cat de mult puteti Very Happy, ideile mele traznite o sa vi le prezint dupa ce vad cateva raspunsuri Very Happy
Sakana
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 1482

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de Aℓℓε Joi Dec 09, 2010 3:41 am

pai....masini zburatoare..casele mare ( ondulate Rade ) oameni...alaturi de extrateresti
doamne ce aiurita sunt Rade m-am luat dupa desenele animate
intr-un fel mi'e mie frica de viitor..e mai bine in prezent
Aℓℓε
Aℓℓε

Varsta Varsta : 25
Credite Credite : 617

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de Ratoone Mier Dec 15, 2010 12:00 am

Sunt foarte multe teorii despre asta, dar cea care mi se pare cea mai apropiata de adevar este asta: in viitor, oamenii vor deveni retardati. Populatia va creste vertiginos, iar coeficientul de inteligenta va scadea dramatic. Motivul? Unul foarte logic. Oamenii inteligenti se inmultesc mult mai greu decat oamenii *ahem* mai putin inteligenti. Si, in plus, exista televiziunea si internetul care prostesc si mai tare oamenii deja afectati.
Ratoone
Ratoone

Varsta Varsta : 29
Credite Credite : 667

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de maya Joi Dec 16, 2010 2:59 am

viitorul? Eu cred ca in viitor vor fi forte multe razboaie si chesti de genu asta
avatar
maya

Credite Credite : 334

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de alinboss52 Joi Dec 16, 2010 6:09 pm

Masini zburatoare Rolling on the floor
alinboss52
alinboss52

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 26

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de revox Joi Dec 16, 2010 7:00 pm

Nu va exista viitor, acesta este răspunsul concret... Deoarece cu acești cercetători de știință care fac mereu experimente pe planetă, câteodată se agravează situația și atacă câțiva oameni, dar până la urmă va venii un experiment ma imare și mai periculos care vă asigur că va distruge populația, dar toate astea le fac din nevoia lor mare de cunoaștere !
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de mely.mela Sam Dec 18, 2010 3:28 am

hmm...eu cred ca oamenii se vor schimba adica vor fi mai buni la suflet nu o sa mai fie rai...tehnologia o sa avanseze cu singuranta...cat despre case si asa mai departe se vor dezvolta si ele cu timpul...oricum nu se stie niciodata ce ne asteapta maine asa ca nu putem zice nimic pana nu vedem cu ochii nostri nu? :Fericit
mely.mela
mely.mela

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 147

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de maya Sam Dec 18, 2010 3:39 am

oamenii vor ajunge mai buni? de ce zici asta ? eu nu cred in asa ceva
avatar
maya

Credite Credite : 334

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de revox Sam Dec 18, 2010 8:56 pm

Shocker a scris:Nu va exista viitor, acesta este răspunsul concret... Deoarece cu acești cercetători de știință care fac mereu experimente pe planetă, câteodată se agravează situația și atacă câțiva oameni, dar până la urmă va venii un experiment ma imare și mai periculos care vă asigur că va distruge populația, dar toate astea le fac din nevoia lor mare de cunoaștere !


Eu la ce am zis am și un motiv plauzibil, voi aveți? NU cred Very Happy
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de mely.mela Vin Ian 21, 2011 4:58 am

vrei sa zic ca tu nu ai vrea o lume mai buna la suflet maya?...Asa imi imaginez cum ar fi cu masini luxoase casele dezvoltate adica ma refer la infatisare in afara in nauntru si asa mai departe
mely.mela
mely.mela

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 147

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de maya Vin Ian 21, 2011 5:18 am

draga mea eu nu cred ca oameni o sa devina mai buni,eu cred ca o sa devina din ce in ce mai rai ,mai egoisti.Asta-i parerea mea
avatar
maya

Credite Credite : 334

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de Kozmyn Lun Ian 24, 2011 5:07 pm

...viitorul?...roboti masini zburatoare, holograme, calatorii spatiale (jn cautarea pamantului nr 2), si multe ajutoare care sa ne atrofieze muschii (o sa ajungem ca si masinile sa manance pt noi).

nu cred ca o sa fim omorati de un asteroid sau de nustiuce arma nucleara, fiindca evoluam si ne adaptam, si o sa trecem peste toate (cum a fost si epidemia de ciuma din 1200, a murit mai mult de 1/3 din pop. globului, dar am trecut de asta)
Kozmyn
Kozmyn

Varsta Varsta : 34
Credite Credite : 36

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de mely.mela Dum Feb 27, 2011 4:11 pm

pana nu vedem cu ochii nostrii ... nu avem de unde sa stim eu de exemplu nici macar nu stiu ce o sa fac peste o saptamana ... apai peste cativa ani Rade
mely.mela
mely.mela

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 147

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de KomyOmy Mier Sept 07, 2011 5:57 am

Vad mereu aceasta tendinta de a se raspunde cu "masini zburatoare, roboti, holograme, poduri suspendate, etc etc" cand se intreaba despre viitor, nu realizati in ce tara traiti?Noi nu avem autostrazi, spitalele se desfinteaza la fel si scolile (care mai erau si alea cateva), politie inexistenta (in sensul de isi fac treaba), infractori la tot pasul, etc...suntem prea inapoiati, la noi o bucata de autostrada e echivalentul unel "masini zburatoare" pt altii...iar ca sa vorbim despre oameni?...mai bine nu...=> viitor trist si dureros.
KomyOmy
KomyOmy

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 0

Sus In jos

Cum credeti ca va arata viitorul? Empty Re: Cum credeti ca va arata viitorul?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum