Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

+3
Ratoone
revox
Sakana
7 participanți

 :: Diverse :: Sondaje

In jos

Va influenteaza reclama?

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_lcap0%Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_lcap0%Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_lcap100%Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Vote_rcap 100% 
[ 6 ]
 
Total voturi : 6
 
 

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de Sakana Dum Noi 28, 2010 1:00 am

Nu stiu daca ati inteles din titlu. Vedeti o reclama extrem de frumoasa, bine facuta, amuzanta, etc la tv despre un produs. Va influenteaza reclama in cumpararea/testarea produsului respectiv?
Sakana
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 1482

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de revox Dum Noi 28, 2010 6:22 am

Nu, pe mine sincer nu. Hai sa-mi argumentez in cateva vorbe ce am `declarat` mai sus:


Degeaba fac ei tot felul de reclame simandicoase, ca nu stiu ce face produsul respectiv, calitatea lui adevarata va fi mereu cea dupa cumparare, nu cea din reclama.Acele reclame `perfecte` ce vor sa aduca clienti, vor aduce numai oameni care nu stiu ce fel de produse sa cumpere, trebuie testate si ele....Cand un produs este nou, trebuie lasat la testari de mai multi oameni, iar dupa aceea oamenii sa afirme sau sa nege daca este buna reclama facuta...Dar privesc cu mirare cum din ce in ce mai multi devin atrasi de `mania cumparaturilor` doar pentru ca au vazut ca produsul X a putut sa zboare in reclama, sau ca sa transformat intr-un bogatas ce nu i se termina niciodata banii Rade Rolling on the floor
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de Ratoone Mar Noi 30, 2010 4:23 am

1) nu ma uit la reclame
2) cand cumpar ceva, nu ma uit la firma, ma uit intai la pret
Ratoone
Ratoone

Varsta Varsta : 29
Credite Credite : 667

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de Aℓℓε Mier Dec 01, 2010 2:39 am

pai..nu ma influenteaza nici o reclama..si nici nu ma uit la ele
Aℓℓε
Aℓℓε

Varsta Varsta : 25
Credite Credite : 617

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de maya Joi Dec 02, 2010 12:09 am

Nu ma influenteaza nicio reclama pentru ca nu ma uit.
In primul rand , cand vreau sa cumpar un obiect ma uit la calitatea lui.
Si in al doilea rand ,ma uit la pret
avatar
maya

Credite Credite : 334

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de mely.mela Sam Feb 19, 2011 2:59 pm

hmm...nu prea cred...bine recunosc ca unele reclame sunt extra si ma tenteaza...cum ar fi de exemplu:reclama la avon... Rade ...dar depinde si de produs,pret...s.a Very Happy Dar eu cumpar cel mai mult de la magazin ca sa fiu eu mai sigura pe mine...Tongue
mely.mela
mely.mela

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 147

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de KomyOmy Mier Sept 07, 2011 5:33 am

Reclamele au devenit foarte enervante si stresante (ma refer la cele TV), cel putin pt mine, nu le suport si prin urmare nu ma intereseaza si nici nu ma ghidez dupa ele, dupa parerea mea reclamele obsesive dau dovaca ca produsul respectiv este foate putin cumparat si utilizat, deci calitate proasta...
KomyOmy
KomyOmy

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 0

Sus In jos

Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs? Empty Re: Va influenteaza o reclama foarte frumoasa in cumpararea unui produs?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Diverse :: Sondaje

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum