Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

+3
Ratoone
revox
Sakana
7 participanți

In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de Sakana Mar Sept 28, 2010 1:02 am

Acest cod este pentru scoaterea sublinierii titlurilor
Cod:
a:hover {
text-decoration: none !important;
}

Acest cod este pentru marirea textului cand pui cursorul pe el. Exemplu: ati creat un forum care se numeste Jocuri, cand veti pune cursorul pe el va fi JOCURI in loc de Jocuri
Cod:
a:hover {
text-transform:uppercase;
}



Codurile se adauga in PA=>Afisare=>Imagini si culori=>Culori=>Foaie de stil CSS


Ultima editare efectuata de catre Zack in Lun Noi 15, 2010 9:46 pm, editata de 1 ori
Sakana
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 1482

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de revox Mar Sept 28, 2010 3:09 am

Cum adică sublinierea titluriilor?
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de Ratoone Mar Sept 28, 2010 11:37 pm

Presupun ca se refera atunci cand pui mouse-ul peste titlu, el apare subliniat, ca si un "rollover effect"
Ratoone
Ratoone

Varsta Varsta : 29
Credite Credite : 667

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de Sakana Mier Sept 29, 2010 12:13 am

exact, la aia ma refeream, uite o poza ca sa intelegi mai bine: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], acea subliniere o scoti daca pui acel cod in foaia de stil
Sakana
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 33
Credite Credite : 1482

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de revox Mier Sept 29, 2010 3:34 pm

Ok, mersi Zack ! Very usefull Happy
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de Mr.Gassy Sam Sept 03, 2011 3:07 pm

Hehe, il stiu de cand sunt eu Very Happy Eyelashes
Mr.Gassy
Mr.Gassy

Credite Credite : 10

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de denisdeni22 Dum Oct 02, 2011 8:22 pm

Foarte bun codul.bravo sakana Starwars
denisdeni22
denisdeni22

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de adi94 Joi Noi 03, 2011 1:31 pm

Ce ar trebui sa fac ca sa-mi functioneza?
sa fac o noua pagina css si sa fac legtura catre ea?
sau pur si implu sa o copii in index?Very Happy
adi94
adi94

Credite Credite : 1

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de HeavY_DrinkeR Lun Dec 26, 2011 3:27 am

bravo
HeavY_DrinkeR
HeavY_DrinkeR

Credite Credite : 2

Sus In jos

2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului) Empty Re: 2 coduri css (pentru scoaterea sublinierii titlurilor si marirea textului)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum