Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cartea preferată

+3
ChRoNosS
Ratoone
revox
7 participanți

In jos

Cartea preferată Empty Cartea preferată

Mesaj Scris de revox Dum Sept 26, 2010 12:26 am

Salut Vizitator,

Ce carte preferi tu cel mai mult?Poți face și o descriere de ce îți place aceea carte?

Mie îmi place cel mai mult ( acum ) carte de Ion Creangă și anume Amintiri din copilărie.Îmi place să citesc, câteodată să râd, câteodată să stau mirat când citesc câte o întâmplare a acestui autor.Cred că a avut nevoie de o minte foarte bună ca să rețină aproape toate peripețiile din copilăria lui și multă răbdare să stea să le înșire pe toate într-o carte, în zilele noastre nimeni nu are răbdare nici 2 pagini să scrie, dar mite cum a scris Creangă peste 200 de pagini( nu mă refer numai la amintiri ).Cam atâta, sper că am descris bine.
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de Ratoone Dum Sept 26, 2010 2:20 am

Offtopic: Nu e chiar mare lucru sa ti minte tot ce ti s-a intamplat in copilarie... Si, in plus, au fost multi care au scris mai multe pagini (Jules Verne, Constantin Chirita etc)

Ontopic: nu prea stiu... Imi place cam orice citesc. Dar cel mai mult mi-au placut cartile din trilogia lui Ioan Dan ("Curierul secret", "Cavalerii" si "Taina Cavalerilor"). Am scris in alt topic despre asta. Link: https://globalspeed.forumgratuit.ro/limba-romana-scriitori-romani-f98/trilogia-cavalerii-de-ioan-dan-t119.htm
Ratoone
Ratoone

Varsta Varsta : 29
Credite Credite : 667

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de revox Dum Sept 26, 2010 10:59 pm

Da, am văzut acel subiect Happy
revox
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de ChRoNosS Lun Oct 04, 2010 3:49 pm

Mie unul nu-mi prea place cititul.. In sensul ca mi-e sila sa citesc. Si daca zic ca nu vreau, NU ramane. Acum nu pot spune ca n-am citit niciodata nimic Rade . Totusi cred ca cel mai mult imi place... tot Ion Creanga.
ChRoNosS
ChRoNosS

Varsta Varsta : 26
Credite Credite : 121

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de Aℓℓε Sam Oct 09, 2010 6:02 pm

eu? ce carte imi place? buna intrebare!
Mi'e una imi place foarte mult sa citesc!
de curand am citit ''Maini inzestrate'' e o carte foarte interesanta !
este despre viata unui doctor Ben Carson! care nu ia placut scoala deloc si acum este cel m'ai renumit doctor din lume!ce sa m'ai spun ..(poate ma fac doctor, :lol: )
dupa acea urmeaza : ''singur pe lume'' , '' o mie si una de nopti '' ......! Amintiri din copilaria, am citit cartea inta a -4 -a ! am facut si o sceneta in a 3 a! eu am fost Nica! Rolling on the floorRolling on the floor

Aℓℓε
Aℓℓε

Varsta Varsta : 25
Credite Credite : 617

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de mely.mela Sam Feb 19, 2011 5:29 am

eu?vad bine numele meu? Scared Cartea mea preferata...hmm....cred ca e...carte cu poezii,nu conteaza in ce carte e numai sa fie poezi frumoase...si alta cred ca mi-a placut Ion Creanga Amintiri din copilarie....ca mi se pare destul de amuzant...ca sa zic asa...Very Happy
mely.mela
mely.mela

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 147

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de Prometeu Mar Mai 17, 2011 1:05 am

Cartea mea preferata pot spune ca este "Twilight" desi la inceput aceea carte pentru mine nu merita a fi citita ,dar vremurile s-au schimbat am fost obligat sa cistesc aceea carte (la scoala s-a facut schimb de carti intre colegi) si am observat ca nu este asa de rea si am continuat sa citesc toate romanele si sa vizionez si filmele.Va sugerez tuturor sa cititi aceasta carte! Happy
Prometeu
Prometeu

Credite Credite : 0

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de ArsenalDanea Mar Iun 21, 2011 2:03 am

Cartea mea preferata este Aventurile lui Tom Sawyer.E putin lunga cartea dar e foarte amuzanta.V-o recomand tuturor. Happy
ArsenalDanea
ArsenalDanea

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 0

Sus In jos

Cartea preferată Empty Re: Cartea preferată

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum